Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požární sport 2011

30. 5. 2011

22.10.2011 - Soutěž v disciplíně TFA, Železný hasič v Dolanech okr.Olomouc. Této náročné soutěže se zůčastnily pouze 2 naši členové jednotky. Jejich výsledek byl však velmi kvalitní. Bětík Antonín skončil na nepopulárním, ale dobrém 4.místě i přes 1min penalizaci a Šimek Miroslav na "bedně"- 2.místo. článek, výsledky

8.10.2011 - V sobotu v prostorách před obchodním domem Arkády v Praze na Pankráci hasiči soutěžili o mistrovské tituly v disciplínách TFA (TFA – Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije). Již pátého Mistrovství České republiky Hasičského záchranného sboru ČR se zúčastnilo 15 družstev, 14 družstev Hasičských záchranných sborů krajů a družstvo Hasičského záchranného sboru podniku. Více jak devět desítek hasičů si v chladném podzimním počasí se silným větrem a častým deštěm prověřili fyzickou kondici. Po běhu s požárními hadicemi a šedesáti úderech kladivem následovalo překonání dvoumetrové bariéry, přesun osmdesáti kilové figuríny, výstup po žebříku na konstrukci včetně vytažení břemene pomocí lana. Závod byl zakončen výstupem do druhé nejvyšší budovy ČR City Empiria do 20. podlaží. To vše hasiči absolvovali v zásahovém obleku, přilbě a s dýchacím přístrojem. Jednotlivá družstva tvořilo šest soutěžících hasičů, čtyři nejlepší dosažené časy v družstvu byly započítány do celkového pořadí družstev. Na obhájce titulu z HZS Olomouckého kraje zbyla „jen“ bramborová medaile. Nejlepším družstvem  a tedy Mistrem ČR pro rok 2011 se stal tým HZS podniku za který soutěžil náš člen Šimek Jan, stříbro si odvezli hasiči Královéhradeckého kraje a bronz patří týmu hasičů z kraje Jihomoravského. Fotogalerie , video - v 50min - Honza

18.9.2011 - Finálový závod o Pohár ředitele HZS Moravskoslezkého kraje - TFA Ostravská věž. Soutěž probíhá v klasických disciplínách TFA a jako poslední úsek je začleněn výstup na ochoz radniční věže. To obnáší přes 500 schodů a to 4 různých druhů ( rozměrů).  Za náš sbor se zúčastnil Šimek Jan. V silné konkurenci 80 závodníků a bez potřebných zkušeností s rozvržením sil při náročném výstupu na radniční  věž nakonec vybojoval překrásné 11. místo . 

17.9.2011 - Klobúcký tvrďák TFA ve Valašských Kloboukách. Zde si naši kluci spravily náladu po předchozí soutěži. Na bronzovém stupínku stanul po bezchybném výkonu Šimek Mira. Po pádu s figurinou před cílem nakonec čtvrté místo pro Šimka Honzu (nebýt pádu - vítězství). Další umístění které se započítávalo do družstva bylo 14. místo pro Bětíka Tondu. V součtu se družstvo umístilo na krásném 2. místě. Další umístění našeho člena bylo 27. místo Kedruše Romana, toto se již nezapočítavalo do hodnocení družstev. Fotogalerie

15.9.2011 - Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje, územní odbor Kroměříž uspořádal další ročník soutěže v disciplíně TFA. Zde se dostavila velmi silná konkurence z řad profesionálních hasičů z celého Zlínského kraje a taktéž z jiných okresů ČR. Z řad dobrovolných hasičů startovali pouze čtyři družstva. Toto byla první soutěž kterou absolvovali naši členové s aktivním dýchacím přístrojem. Jako první se z našeho teamu postavil na start Bětík Ant. ml. a v závěru při přenášení  60 kg figuríny ztratil orientaci a upadl v prostoru cíle, ale mimo vyhrazený prostor s cílovou fotobuňkou. Jeho pád zapřičinil značnou časovou ztrátu a následná penalizace za pád jej odsunula až na konečné 54. místo. Poté startoval Šimek Honza a na trati se dopouštěl drobných chyb, které ho stály mnoho sil. Poslední se postavil Šimek Mira, trať zvládnul poměrně bez problémů. I tak celkově se naši bratři Šimci umístily v silné konkurenci  27. Honza, 28. Mira.

3.9.2011 - Soutěž v disciplíně TFA v sousední obci Babice. Tuto již tradičně pořádanou soutěž ve vedlejší obci jsme absolvovali letos poprvé. Na start nastoupily 3 členové jednotky ze Spytihněvi. V konečném pořadí se na 28.místě umístil Bětík A., na 17. místě Šimek Miroslav a na nepopulárním 4. místě Šimek Jan. Tomu chybělo na bronzovou příčku pouhých 0.59 sek. V tomhle sportu je to minimální ztráta, která měla příčinu v malých nedostatcích při úchopu 80 kg figuríny. výsledky

20.8.2011 - 1.Ročník železného hasiče Popůvky 2011. Jako první z našeho týmu se na start postavil Miroslav Šimek. Přes menší problémy na bariéře (2m) obsadil krásné 5.místo. Jako další naše želízko v ohňi Honza Šimek. Perfektně rozběhlý pokus a čas který znamenal sice v konečném důsledku 1.místo, ale Honza se nevyvaroval chyb a 10s penalizace ho záhy odsunula na 2.místo. Následně po něm startoval Tonda Bětík. Sice osadil celkově 9.místo, ale byl velmi nespokojen zdržením na jedné z překážek, která vlivem poškození ho natolik zdržela a vyčerpala, že nebyl schopen už čas zlepšit. Jako poslední nastoupil ke svému pokusu Roman Kedruš. Do půlky tratě držel Roman rychlé tempo, ale závada na časomíře jeho pokus předčasně ukončila. Roman se rozhodl svůj pokus opakoval, ale málo času na regeneraci doznalo své. Pokus dokončil s vypjetím svých sil a jeho čas znamenal 14.místo. Odměnou mu byl velký aplaus obecenstva a karton piv jako omluva pořadatele. Fotogalerie

13.8.2011 - Další soutěž v disciplínách TFA, tentokráte v Nivnici. Šimek Jan - 2.místo, Šimek Miroslav - 8.místo, Bětík Antonín - 11.místo, Kedruš Roman - 16.místo Fotogalerie: http://sdhspytihnev.rajce.idnes.cz/TFA_Nivnice/

25.6.2011 - Naši 4 členové zásahové jednotky se sobotu zúčastnili 1.ročníku Prasklického železného hasiče. Tato soutěž probíhala ve sportovním areálu obce Prasklice. Soutěžilo se v disciplínách TFA. TFA pochází z anglického „Toughest Firefighter Alive“, což ve volném překladu znamená „Jen nejtvrdší hasič přežije“. Jedná se o hasičský víceboj, který prověřuje fyzickou a psychickou připravenost jednotlivců, kteří se nebojí sáhnout si až na dno svých sil. Soutěžící hasiči s dýchací technikou na zádech postupně absolvovali, v kompletní výstroji a výzbroji vážící 27 kg, tyto silové disciplíny – přenos dvou 20l barelů 30m daleko, překonání 2m bariéry, 10x překlopení pneumatiky z Tatry T-815, proběhnutí 16 pneumatikami OA, výběh na 4m věž pomocí žebříku a vytažení 20l barelu vody, transport 80kg figuríny 40m daleko, roztažení dvou nezavodněných proudů B na vzdálenost 40m. Vzhledem k fyzické náročnosti jednotlivých disciplín soutěžil každý hasič na vlastní nebezpečí.                                               Naše umístění: Šimek Jan - 2.místo, Šimek Miroslav - 3.místo, Bětík Antonín ml. - 13.místo, Kedruš Roman - 16.místo Fotogalerie:sdhspytihnev.rajce.idnes.cz/TFA_Prasklice/  http://metallrulezz.rajce.idnes.cz/zavody_TFA_2011_PRASKLICE/  Video:www.youtube.com/watch

18.6.2011 - Se konalo Okresní kolo v požárním sportu v Hřivínově Újezdu. Náš člen Antonín Bětík ml. vypomohl družstvu mužů z Hřivínova Újezdu v disciplínách 100m s překážkami, štafeta 4x100m (3.místo) a požární útok (1.místo). Celkově družstvo vybojovalo krásné 3.místo.

V sobotu 28.5.2011 se členové soutěžního družstva mužů Sboru dobrovolných hasičů ve Spytihněvi zúčastnily okrskového kola soutěže v požárním sportu. Letos se uskutečnilo ve Žlutavě. Na poradě velitelů bylo rozhodnuto zrušit disciplínu běh na 100 m s překážkami i štafetu 4 x 100 m pro nepřízeň počasí a nezpůsobilý terén. Požární útok se prováděl pouze na jeden pokus. Zúčastnilo se všech 7 družstev mužů našeho okrsku. Naše družstvo obsadilo celkové 3.místo. Bohužel jsme se v náročném terénu nevyvarovali drobných chyb. Složení družstva SDH Spytihněv: Bětík B, Galetka F, Vojtěšek J, Bětík A ml, Kedruš R, Šimek J, Šimek M.