Jdi na obsah Jdi na menu
 


20.4.2019 - Technická pomoc, odstraňování překážek    info

5.4.2019 - Školení členů jednotky, práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Poté kondiční jízdy strojníků.  foto

1.4.2019 - V roce 2018 zasahovala JSDH obce Spytihněv u 27 událostí evidovaných ve statistice HZS Zlínského kraje. Jednalo se o 7x požár, 7x technická pomoc, 13x činnost pro obec-  zásah(likvidace včel, čerpání vody či zprůchodnění kanalizace. Z 240 jednotek dobrovolných hasičů obcí ve Zlínském kraji, které byly v roce 2018 povolány k mimořádné události byla v kategorii JPO V, kde jsme zařazeni naše jednotka  nejčastěji vyjíždějící. Jsme rádi, že naše pečlivá příprava a výcvik při školeních je důvodem povolání naší jednotky i mimo katastr naší obce. Velmi si vážíme spolupráce z HZS ZLK a povolávání jednotky ze strany KOPIS HZS ZLK.  zde

29.3.2019 - Únik nebezpečných látek na pozemní komunikaci  foto     info

28.3.2019 - Hospodářský den na zbrojnici. Vozidla VEA-L1 - VW Passat a DA-L1Z Ford Transit byly přezuty na letní pneumatiky a následně důkladně umyty. Prováděl se úklid garáží a montáž příslušenství do nové koupelny.(zrcadlo, dávkovače mýdla, věšáky atd)

22.3.2019 - Školení členů jednotky, kondiční jízdy strojníků

11.3.2019 - Technická pomoc, odstranění stromu  foto    info

22.2.2019 -  - Několik členů z naší jednotky se zúčastnilo výcviku v protiplynovém klecovém polygonu na stanici HZS Zlínského kraje ve Valašských Kloboukách. Při tomto náročném výcviku je simulována velká zátěž jako při zásahu. Všichni používají maximální ochranu pro hasiče tzn. vícevrstvý zásahový oděv, zásahovou obuv a rukavice, přilbu a hlavně vzduchový dýchací přístroj. Před vstupem do klecové části se vystrojení hasiči rozcvičí na posilovacích strojích a poté vstoupí do zakouřeného neznámého prostředí, které simuluje zásah v neznámém prostředí. Naše jednotka se snaží v těchto podmínkách cvičit své členy pravidelně, jelikož jsme zde již byly v minulosti mnohokrát. Letos jsme již všichni používaly naše nové přetlakové dýchací přístroje Drager.   foto

16.2.2019 - Schůzka členů jednotky se starostou obce Mgr. Vítem Tomaštíkem a vyhodnocení roku 2018. Na této schůzce byly vyhodnoceny všechny akce, kterých se účastnily členové jednotky hasičů ve Spytihněvi. Dále se probraly jednotlivé zásahy jednotky v obci i mimo katastr obce. Naplánovaly se jednotlivé akce na letošní rok jak jednotky, tak i ve spolupráci s obcí. Starostovy bylo předneseno několik prezentací na další směr vývoje jednotky a zabezpečení ze strany obce. V následné diskusi jsme probraly možnosti jednotky hasičů na  spolupráci s obcí a obce s jednotkou.

8.2.2019 - Školení členů jednotky, kondiční jízdy strojníků

7.2.2019 - Požár, nízké budovy  zde    info HZS

4.2.2019 - Do užívání jednotky hasičů byly zařazeny další přetlakové dýchací přístroje Dräger s maskami kandahár a náhradní t.lakové lahve. Děkujeme vedení obce Spytihněv za výrazné finanční přispění na koupi těchto dýchacích přístrojů.

2.2.2019  - Spytihněvští hasiči se zapojili do zajištění krojového plesu v  kulturním domě.  V letošním roce hrála oblíbená dechová kapela Drietomanka, která přilákala na ples mnoho obyvatel naší obce i přespolních. Tuto kapelu doplňovala v salonku cimbálovka Rováš. Musíme konstatovat, že letošní krojový ples se opravdu vydařil. Všem, kteří podpořili hasiče zakoupením jakéhokoliv sortimentu v nabídce našeho bufetu, děkují Hasiči Spytihněv.

2.2.2019 - Na stanici HZS Zlínského kraje v Otrokovicích proběhlo instrukčně metodické zaměstnání pro velitele jednotek a družstev dobrovolných hasičů obcí. Z naší jednotky se tohoto zaměstnání zúčastnily Bětík A.ml, Bureš A., Růžička P., Bětík B.

1.2.2019  se konala ve Spytihněvi výroční Valná hromada okrsku Napajedla. Pro naše kolegy z okolních sborů a významné hosty jsme připravily posezení v sále Kulturního domu. Zástupci všech okolních sborů zde přečetli stručné zprávy o činnosti  svého sboru, vyhodnotili a tímto uzavřeli svou činnost za rok 2018. Byly vytyčeny cíle činnosti na letošní rok, odhlasován termín uspořádání Okrskové soutěže v požárním sportu v Pohořelicích a to 8.května 2019 . Valné hromady se zúčastnily všechny sbory okrsku a to: Napajedla, Oldřichovice, Pohořelice, Komárov, Halenkovice, Žlutava a pořádající Spytihněv. Z hostů byl omluven starosta obce Spytihněv  Mgr. Vít Tomaštík z důvodu dovolené v zahraničí. Z  okresního sdružení hasičů ve Zlíně se zúčastnil náměstek starosty Vlastimil Nevařil, starosta okrsku Dalibor Lidinec a velitel okrsku Daniel Fuksa. Po skončení jednání se podávala chutná večeře z Kavárny a všechny sbory poté strávily společnou chvíli  u kávy a skleničky dobrého pití. Velké poděkování patří vedoucímu Kavárny  U přívozu- Grilovaná kolena, za podávání večeře pro všechny přítomné zcela zdarma.

18.1.2019 - Školení členů jednotky, kondiční jízdy strojníků

1.1.2019 - Tradiční ohňostroj za velké účasti našich občanů s Novoročním přípitkem se starostou obce Spytihněv. Letošní ohňostroj jsme ve spolupráci se starostou obce zajistili a poté i nachystali stanoviště a prováděli odpalování. Hasiči ze  Spytihněvi opět zajišťovali prodej svařeného vína a teplého ovocného nápoje

ARCHIV :

2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018

 

Náhledy fotografií ze složky http://sdhspytihnev.rajce.idnes.cz/


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář