Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požární sport 2012

7. 4. 2012

22.9.2012 - Naši členové Bětík Tonda a bratři Šimkovi se zúčastnily 2.ročníku Klobúckého tvrďáka, soutěže TFA ve Valašských kloboukách.  Soutěž byla oproti minulému ročníku ztížena, její náročnost  se projevila na výkonech mnoha  soutěžících. I přesto v silné konkurenci vybojovaly jako družstvo 2. místo. Jako jednotlivci obsadily 4.,6. a 10. místo.

8.9.2012 - Soutěž v disciplínách TFA ve Štramberku. Náš sbor reprezentoval Honza Šimek. Po klasických disciplínách TFA následoval vyýstup  po schodech na Štramberků trůbu.  V silné konkurenci účastníků Moravskoslezkého poháru se náš člen umístil na 8.místě.

25.8.2012 - Ještě v ten samý den se oba naši reprezentanti rozhodli absolvovat také závod TFA v Loučné nad Desnou v okrese Šumperk zařazený do poháru Šumperské ligy TFA. V nádherném hasičském areálu nakonec startoval jen Honza Šimek, protože Tonda pořád pociťoval již zmíněné oslabení organismu. Tentokráte se startovalo s aktivním dýchacím přístrojem. Honza ihned po startu nasadil tempo, snad nezkušenost s disciplínou motání dvou hadic B, která se na jiných soutěžích moc nevyskytuje nebo již druhá dnešní soutěž kterou absolvoval mu vzala i nějaké ty síly. Nakonec jeho čas znamenal celkově 6.místo s čímž byl Honza hodně nespokojen. I tak byl za zkušenost dvou závodů v jeden den vděčný.  

25.8.2012 - V brzkých ranních hodinách vyrazili naši dva členové jednotky směr obec Borač v okrese Brno-venkov. Konal se zde 1. ročník TFA Borač. V areálu kulturního domu s následným výběhem do 2. patra budovy. Jako první z naší jednotky šel na start Tonda Bětík. Rychle rozběhlý pokus značil dobré umístění, ale při seběhu schodů kdy ho ještě čekalo dvojí přeskočení 2m bariéry a transport 80kg figuríny již ztrácel na tempu. Nakonec s vypětím sil dokončil. Ještě dlouho cítil na sobě celkové oslabení organismu, poučením je pro něj, že dva dny před soutěží byl darovat krev a to se projeví na fyzické kondici. Jako další startoval Honza Šimek, který šel s cílem zvítězit. Perfektně zvládnuté silové disciplíny a pak už jen netradičně na konci pokusu přeskočení bariéry. Honza byl s časem nadmíru spokojen, celkově nakonec opravdu vybojoval 1. místo, takže cíl byl splněn. článek

10.8.2012 - V Horní Lhotě u Ostravy se konala další soutěž v disciplínách TFA zařazená do soutěží O pohár ředitele HZS MSK TFA 2012. Jednotku ze Spytihněvi reprezentoval Jan Šimek. Po startu závodníci prováděli klasické disciplíny TFA , které se pouze podle místních podmínek pořadatelů střídají. Zde byl jako závěrečný úsek velmi náročný výběh lyžařské sjezdovky v délce 250 m a to v pozdních nočních hodinách za umělého osvětlení. Ve velmi silné konkurenci 41 profesionálních a dobrovolných hasičů obsadil náš závodník pěkné 8. místo. článek

28.7.2012 - V parném letním počasí při teplotě 34°C se konala soutěž TFA Hornosušská věž v Moravskoslezkém kraji. Z našeho sboru se zúčastnil pouze Šimek Jan. O výsledku velmi rozhodoval poslední úsek a to výstup do 396 schodů. V silné konkurenci 33 závodníků obsadil velmi krásné 2.místo.  článek

21.7.2012 - V chladném a zataženém počasí se konal další a to 2.ročník železného hasiče Popůvky u Kojetína. Jako první z našeho týmu se na start postavil Tonda Bětík. Přes menší problémy na bariéře (2m) obsadil krásné 9.místo. Jako další naše želízko v ohňi Mira Šimek. Perfektně rozběhlý pokus a čas který znamenal 5.místo. Jako poslední nastoupil ke svému pokusu Honza Šimek. Honza předvedl perfektní výkon a právem obsadil 1.místo.

30.6.2012 - Se zúčastnily 4 naši členové 2.ročníku Prasklického železného hasiče. Soutěžilo se v hasičském víceboji v disciplínách TFA. Ve velmi parném letním dnu si hasiči oblečení v kompletním zásahovém oděvu museli sáhnout až na samé dno svých sil. Nakonec se naši členové ve výsledkové listině drželi na předích místech. Šimek Jan- 2.místo, Šimek Mira- 4.místo, Bětík Tonda- 13.místo, Kedruš Roman - 22. místo. článek

23.6.2012 - Se konalo Okresní kolo v požárním sportu v Březové. Náš člen Antonín Bětík ml. vypomohl družstvu z Komárova v disciplínách 100m s překážkami a štafetě 4x100m. Jako rozhodčí pomáhal starosta sboru Josef vojtěšek ml..

12.5.2012- Sbor dobrovolných hasičů ve Spytihněvi jako pořadatel letošních okrskových akcí organizoval soutěž v požárním sportu. Okrskového kola soutěže se zúčastnilo 6 družstev mužů a 4 družstva žen. Po poradě velitelů bylo odhlasováno zrušení disciplín v běhu jednotlivců na 100 m s překážkami a štafety 4x100 m z důvodu nezpůsobilého terénu. Bylo rozhodnuto o požárním útoku ve dvou pokusech, lepší čas se započítával.  Naše družstvo ve složení Bětík B., Galetka F., Vojtěšek J., Bětík A.ml., Kedruš R., Šimek M., Šimek J., s věkovým průměrem 33 let bojovalo s mnohem mladšími týmy. Přesto jsme zúročily naše zkušenosti a bez jediného tréninku tuto soutěž s časem 21,94 s vyhráli. Při našem soutěžním rozběhu se časomíra zastavila na lepším čase, jenže se znovu stopky rozběhli. Proto rozhodlo ruční měření časoměřičů. Toto nás poškodilo na výsledném čase, ale vzdali jsme se práva protestu. To i proto, že jako domácí družstvo by tenhle akt vedl k mnoha spekulacím. I ostatní družstva předváděla dobré výkony, zejména v soutěži žen byly časy velmi vyrovnané. I přes nepřízeň počasí byla soutěž hodnocena jak soutěžícími tak i diváky velmi kladně. fotogalerie

st.č. MUŽI 1.PÚ 2.PÚ Pořadí
1.  Spytihněv 31,91 21,94 1.
2.  Napajedla 30,26 30,19 4.
3.  Oldřichovice 76,37 37,13 6.
4.  Halenkovice 32,4 35,17 5.
5.  Komárov 23,54 23,00 2.
6.  Pohořelice 33,74 27,99 3.
         
  ŽENY      
1. Halenkovice 36,37 40,42 4.
2. Komárov 27,09 26,01 1.
3. Žlutava 27,02 27,13 2.
4. Pohořelice 45,19 27,11 3.

7.4.2012 - Soutěže Železný hasič v disciplíně TFA v Tovačově se po zimní přestávce v soutěžích zúčasnili bratři Šimkovi. I přes kvalitní zimní přípravu to nevyšlo "na bednu", ale jedna z příčin bylo nachlazení obou našich členů. V masce s dýchacím přístrojem to je opravdu problém. Takže výsledky 7.místo pro Honzu Šimka a 14.místo pro Miru Šimka lze považovat za velmi kvalitní výsledek. Celkově byla tato soutěž hodnocena  na velmi dobré úrovni, organizace a ceny byly taky na výbornou.